Nieuwsarchief januari-juni 2009

   

23-12-2009 Uitslagen Honolulu Marathon 13/12/2009. Van Loek en Helen kregen we onderstaand bericht. Wat moet het een belevenis zijn geweest!
"We zijn weer een geweldige ervaring rijker geworden door deze marathon te lopen, waarbij je start met 20 en eindigt met ruim 30 graden hitte! Bovendien is nog geen 50 meter vlak en dus voortdurend vals plat met twee stevige klimmetjes, waarvan eentje 2 km voor de finish. Ik had er weinig vertrouwen in vanwege de gebrekkige voorbereiding in verband met de zweepslag in de kuit. 17 personen hebben de marathon gelopen, waarvan ik als enige onder de 4 uur grens kon blijven. Na de marathon wel op de blaren gezeten hoor………. Ze hingen er bij en bloed in de schoenen…We zijn 10 dagen op Hawaï geweest met 30 graden en daarna nog 4 dagen in de kerstkou van New York. Beide een hele belevenis. Nu door de temperatuurverschillen en airco verkouden en grieperig! Bijgaand geef ik je de uitslagen van de Astreanen:
Loek  Mensinga                    3:58:14
Ben de Graaf                        5:13:20
Frans de Vries                      5:36:05"
(Bij het zoeken op de Honolulu-site naar F de Vries deden wij overigens een bijzondere ontdekking)

22-12-2009 Grandioze afsluiting van het Astrea jubileumjaar..Er was lang uitgezien naar de afsluitende feestavond en ondanks de barre weersomstandigheden, waren er toch nog zo'n 40 Astreanen gekomen. In de aankondiging van deze avond werd aangegeven, dat er sprake zou zijn van een schitterend optreden van de Sisters Feelgood en een bloedgezellige avond. Deze annonce werd volledig bewaarheid en de Sisters Feelgood vooral, hadden een groot aandeel in deze geslaagde avond. De sfeer zat er daardoor al snel goed in en er werd veelvuldig gebruik van de dansvloer gemaakt; "stille getuigen" hiervan zijn de door Joop Houtman gemaakte foto's. Een leuk onderdeel van deze avond was ook het in het zonnetje zetten van ons 200e lid Judith Roffel. Dit ging vergezeld van een passende toespraak door onze voorzitter en een toepasselijk cadeau. De stemming werd steeds geanimeerder en voordat we er erg in hadden, waren de Sisters al met het laatste deel van hun concert bezig. Na een paar toegiften werd de avond met een kort woord afgesloten door Jan Henk Kluin, waarna een ieder de kou trotserend huiswaarts ging. Al met al een waardige afsluiting van ons jubileumjaar!! GH

19-12-2009 Afsluitend lustrumfeest met Sister Feelgood! We hebben van diverse mensen gehoord, dat ze overwegen om wel te komen, maar het nog niet zeker weten. Men geeft dan (heel terecht) aan,dat indien ze een kaartje in de voorverkoop kopen en uiteindelijk niet kunnen, zij het geld kwijt zijn. Voor deze mensen hebben wij de verheugende mededeling, dat er ook de mogelijkheid bestaat om op 19 december 's avonds bij de deur een toegangskaartje te bemachtigen voor het (luttele) bedrag van 5 euro. En dan maar swingen (gh)

Voorbereidingen voor de 9e Univé Astrea Run gestart. Op zaterdag 10 april 2010 wordt de 9e Univé Astrea Run gehouden. Je kunt meedoen op de afstanden 21,1 km, 10 km, 7 km en voor kinderen tot 12 jaar zijn er nog de afstanden 2,1 km, 1,4 km en 700 m. In het jubileumjaar 2009 hebben 400 lopers meegedaan en in 2010 verwachten we nog meer lopers. Het maximumaantal deelnemers is 500.
Meer informatie en inschrijving: Astrea Run 2010
We hebben natuurlijk veel Astrea-vrijwilligers nodig! Helpers bij het inschrijven, parcours-aanwijzers, broodsmeerders voor de vrijwilligers, etc. Op vrijdag 9 april hebben we al een aantal mensen nodig, maar de nadruk ligt op zaterdag 10 april. Zin en tijd om een handje te helpen? Geef je dan op bij Ger Helsma. Je kunt hierbij aangeven voor welke taken je je wilt inzetten. (jh)

20-12-2009 Ommelandse reis. Van 19 t/m 24 december staat het Glazen Huis op de Grote Markt in Groningen! Het Glazen Huis, ook wel Serious Request genoemd, is een jaarlijks terugkerende actie van de Nederlandse radiozender 3FM. Hierbij wordt ondersteuning gezocht voor projecten van het Rode Kruis. Dit jaar wordt geld ingezameld voor malariabestrijding. Drie dj's worden zes dagen opgesloten in een glazen huis en mogen niets eten. Tegelijkertijd draaien ze dag en nacht, in ruil voor een donatie, verzoeknummers voor luisteraars.
In het kader van deze actie daagt Tocht om de Noord u uit om op zondag 20 december 2009 vanaf diverse startplaatsen in de Ommelanden naar de stad Groningen te lopen. Eindpunt is het Glazen Huis van de Nederlandse radiozender 3FM, dat zich van 19 t/m 24 december op de Grote Markt bevindt. De Ommelandse reis kan worden afgelegd door middel van het lopen van de gehele route, maar er is ook de mogelijkheid om de route af te leggen in een estafettevorm. Een team bestaat uit 5 tot 10 lopers.
Woon je niet in de Ommelanden, maar wil je wel meedoen? Meld je dan aan op www.Ommelandsereis.nl of sluit je aan bij een (bekend) dorp. Hier vind je ook verdere informatie over dit evenement.

19-12-2009  Neem je partner ook mee naar Sister Feelgood! Ons (de Jubileumcommissie) is herhaaldelijk gevraagd of de partners dit feestconcert kunnen bezoeken. Wij waarderen een dergelijke initiatief zeer en delen jullie bij deze mee dat wij dit idee van harte ondersteunen. Zoals bekend kun je de kaarten hier online bestellen.
Ook bestaat de mogelijkheid om elke woensdagavond ná de training kaarten tegen contante betaling (5 eurootjes) aan te schaffen. In ons clubhuis kun je hiervoor dan terecht bij de J-cie: Jan Henk Kluin, Dirk Zijlstra, Remco Oost, Rene Bloem, Wim Steunenberg en Ger Helsma. Wij gaan nog steeds voor een uitverkocht huis!!!!  De J-cie

28-11-2009 Poffertjes na de training. Omdat het wellicht volgende week vrijdag (4/12) niet zo druk zal worden, besloten een paar gerenommeerde Astrealeden om a.s. vrijdagvond 28 nov na de training poffertjes te gaan serveren. Mmmmmmm! Eerst lopen, dan lekker happen! J+F

21-11-2009 Training op de Lemerlerberg. Een enthousiaste club Astrea-lopers was afgelopen zaterdag afgereisd naar de Lemelerberg voor een heuveltraining en - loop van circa 10 km. Commentaar is overbodig bij de prachtige sfeervolle beelden van Wim Steunenberg! Kaartje: Michael Olberg

19-12-2009 Concert Sister Feelgood. Kaartjes kunnen vanaf nu ook online worden besteld via http://www.loopgroepastrea.nl/sisterfeelgood.php

25-11-2009 Annalies zoekt lopers
. Elke loopgroep heeft behoefte aan goede begeleiding c.q. trainers. De Atletiekunie (AU) verzorgt hiervoor kaderopleidingen. Sinds kort is deze op een nieuwe lijst geschoeid. Dit houdt in dat degene die voor looptrainer niveau 3 de opleiding wil volgen, werkzaam moet zijn binnen een loopgroep of sport organisaties. De loopgroep moet dus een leeromgeving zijn. Ook voor een snel groeiende vereniging als Astrea is het goed voor continuïteit te zorgen. Dit seizoen zal Annalies de opleiding volgen. Als basis heeft zij al de opleiding fitness en aerobic instructeur. Het is de bedoeling (eis van de atletiek unie) dat zij een groep gaat begeleiden volgens een door haar geschreven jaarplan naar een bepaald doel. Dit zal een groep op de woensdag worden. Annalies wordt begeleid door een leercoach en een praktijkbegeleider. Ik zal haar praktijkbegeleider zijn, en wordt door de AU aangestuurd. LEES MEER HIEROVER! Gerhard.

19-12-2009 Concert Sister Feelgood.. Meer informatie over deze spectaculaire afsluiter van het Astrea-jubileumjaar: De zaal (clubhuis) gaat open om 20.00 uur, het muziekfestijn zal beginnen om 21.00 uur en wij verwachten het einde van dit nu al legendarische concert rond 24.00 uur. De toegangskaarten zijn inmiddels beschikbaar en voor het lage bedrag van 5 euro worden deze jullie aangeboden.
De kaarten kunnen aangeschaft worden tegen contante betaling op elke  woensdagavond ná de training. Komende woensdag 4 november bij Rene Bloem en woensdag 11 november bij Wim Steunenberg.
Afgelopen woensdag is er al een aantal kaarten van de hand gegaan, dus wees er snel bij!! Wij rekenen op een hoge opkomst en gaan voor een uitverkochte zaal!! De Jubileumcommissie
Zie ook www.sisterfeelgood.nl  

21-11-2009 Astrea Trainingsloop Lemelerberg. Vorig jaar hebben we een trainings/tocht/bergloop op en rond de Lemelerberg georganiseerd. Naar aanleiding van de enthousiaste reacties van de deelnemers hebben beloofd ook in 2009 deze activiteit te organiseren. Zaterdag 21 november is het zover.
Het natuurgebied de Lemelerberg ligt op ongeveer een uur rijden van de stad Groningen. We lopen een ronde van ongeveer 10 km. Onderweg maken we van natuurlijke elementen gebruik voor diverse trainingsmomenten. We zullen ruim 2 uur bezig zijn. Voorop staat genieten van een prachtige omgeving met schitterende vergezichten.
We gaan carpoolen. We vertrekken om 9.00 uur vanaf het parkeerterrein bij de Parrel Voor de inwendige mens wordt gezorgd.
Wel willen wel graag dat je je tijdig opgeeft. De kosten zullen ong. 8 euro per persoon bedragen (De trainers)

21-10-2009 Astrea ledenloop, slot van de clubcompetitie. Aan de slotloop van de Astrea clubcompetitie deden veel leden mee. De dagwinnaars waren Anne Jan Dijkhuis en Janneke Lammerts. Proficiat! In het mix overall klassement ging Douwe de Vries met de eer strijken. Sterk werk, Douwe! Esther van Egten wist de tweede plaats te veroveren en plaatste zich daarmee net voor Joop Houtman, die lange tijd aan kop was gegaan. Zij en ook de competitiewinnaars in hun eigen klassen werden feestelijk gehuldigd! Het zit er nu op voor dit jaar. De competitie was een mooi initiatief. We bedanken Wilma voor alle energie die zij erin heeft gestoken, ook toen zijzelf langdurig geblesseerd raakte! De uitslagen-spreadsheet volgt later. Hier al wel de winnaars van de competitie en de tijden van de slotloop. WO

Spectaculaire afsluiting Astrea-jubileumjaar 2009. De Jubileumcommissie is er na langdurig en stevig onderhandelen in geslaagd om de groep Sister Feelgood voor de 19e december vast te leggen. Sister Feelgood is een groep van drie vrouwen, die meerstemmig allerlei soul- en discohits uit de 70-er en 80-er brengt. Ook recenter werk tot hun repertoire!! Om alvast in de stemming te geraken verwijzen wij jullie graag naar hun website www.sisterfeelgood.nl ; ook op Youtube zijn de dames te bewonderen. Volgende week komen wij met meer informatie over deze avond, maar reserveer alvast deze datum in jullie agenda!! De Jubileumcommissie.

2 t/m 4-10-2009 Trainingsweekend Amerika. De thuisblijvers kregen weer eens ongelijk... De foto's van Piet van der Zee zijn veelzeggend!

14-10-2009 Clubcompetitie. Na de 4mijl is de ontknoping bijna daar in het klassement. Je kon maar voor één afstand kiezen en niemand kon zich dus schuilhouden bij een andere afstand. Iedereen gelijke kansen ook! De koplopers versterken hun positie, terwijl de jonkies het nu toch echt definitief laten afweten! Jammer, of is het de tactiek van de masters? Je hebt alleen punten gekregen als je nog in het eindklassement terecht kunt komen, zodat het aan de kop nog spannender is. Op 21 oktober kun je tijdens de training de laatste punten verzamelen, dan is namelijk de afsluitende loop over 5 km. De potentiële winnaars dienen zeker te komen voor een spetterende prijsuitreiking. Natuurlijk kan iedereen meelopen. Ook als je gewoon lekker 5 km wilt lopen kun je gewoon meedoen. De actuele stand staat zoals altijd achter het wachtwoord

11-10-2009 De 4 Mijl. We deden weer met heel wat lopers mee aan de 4 Mijl. Met goed weer konden de meesten van ons tevreden zijn met hun prestatie. Al hoorden we ook van diverse lopers dat ze toch wat te hard vetrokken waren en daardoor de tweede helft van het parcours behoorlijk moesten afzien...Geef je uitslag door aan de Astra Uitslagenservice (zie hierboven) ! Dan kunnen we allemaal meegenieten van je resultaat!
Ook zagen we clubgenoten die foto's maakten: De mooie foto's van Gerhard (van Gerhard Lugard Lokatie Fotografie) kun je hier bewonderen.

21-10-2009 Afsluitende loop met prijsuitreiking. De clubcompetitie nadert zijn einde en bij een einde hoort een afsluitende loop en natuurlijk een prijsuitreiking! De trainers zijn al een tijd bezig hiermee en hebben voor woensdag 21 oktober een 5 kilometerloop uitgezet. We doen dit tijdens de training en eenieder kan meedoen. We beginnen zoals altijd met een warming-up, daarna kun je de 5 km lopen, dit kan in vol tempo of gewoon lekker als training. Deze tijd kun je zelf ook weer gebruiken voor het uitrekenen van je looptempo tijdens een duurloop. Na de loop volgt uiteraard de prijsuitreiking, dit alles onder het genot van een hapje en een drankje. Dus komt allen naar de training van woensdag 21 oktober. De trainers

Jubileumboek Loopgroep Astrea 25 jaar. Er is inmiddels een groot aantal boeken uitgegeven en wij hebben al diverse positieve reacties mogen ontvangen over de inhoud en opmaak van het boek. Toch is er volgens onze administratie een aantal leden die nog geen boek in hun bezit heeft. Grijp je kans, de doos met boeken incl. aftekenlijst staat rechts op de bar!! Je kunt vervolgens gerust een boek uit de doos halen, als je ook zo vriendelijk wilt zijn om je naam op de lijst te vermelden. Doe dit wel zo snel mogelijk, want het ligt in onze bedoeling (binnenkort) alle leden, die zich nu als lid aanmelden als welkomstgeschenk het jubileumboek aan te bieden. En het zou natuurlijk bijzonder jammer zijn, als je achter het overbekende net vist!!  Met vriendelijke groet, Rex en Ger 

11-10-20090 Snel of langzaam starten tijdens de 4 Mijl? Volgens bewegingswetenschapper dr. Floor Hettinga starten de meeste mensen aanstaande zondag hun race over 4 engelse mijlen te langzaam. En dat terwijl een snelle start juist voordelen biedt boven een voorzichtige start. Haar onderzoek wijst uit dat een snelle start de energieleverantie voor een langdurige inspanning beter op gang brengt dan een rustig begin. Lees hier meer over op de site van de RUG . en loop je eigen ideale race.
Een rustige warming-up om het lichaam op temperatuur te brengen voor een pittige inspanning blijft overigens wel belangrijk. SJB

26-09-2009 Thaisner Dörpsrun. De oudere leden lijken definitief de jongere garde te gaan verslaan in de clubcompetitie! De top 6 overall wordt beheerst door de lopers die de masterleeftijd al geruime tijd zijn gepasseerd. In Thesinge werden er vele punten verdeeld. Sommige lopers sprokkelden hier hun eerste punten bij elkaar, anderen hadden na Thesinge hun 8e loop al in de pocket. Er geldt nog steeds dat de zeven beste resultaten meetellen, dus bij meer lopen worden slechtere scores weggestreept!
Douwe neemt de kop over van Joop, beiden hebben acht lopen gedaan, maar Douwe staat er iets beter voor. Bij de dames neemt Esther de kop over van Wilma. Bij de 4 Mijl en een spetterende afsluiter op een clubavond (met prijsuitreiking) zijn de laatste punten te verdelen. Zal de oudere garde hun positie vast kunnen houden of zetten de jonkies een ferme eindsprint in? Zie voor de stand weer 'achter het wachtwoord'. WdV
Foto's staan op de site van de Dörpsrun!
koploper Douwe in actie in Thesinge

2, 3 en 4-10-2009 Trainingsweekend Amerika . Het zit er al weer op. Wat ging dat snel! Van vrijdagavond tot en met zondagmiddag verbleven we in Amerika, nabij het Ronostrand. We hadden goed weer, veel zin en energie, sportieve fietsen, een mooie accomodatie en een fototoestel.
De maaltijden werden prima verzorgd door onze (intussen gerenommeerde) kokkins. Tussen alle geanimeerde conversaties door doken ook nog onze gasttrainers Remco en Sietse Jan op om ons aangenaam bezig te houden. En zo werkten we in het bos, op het strand en op de speelweide zowel de zaterdag- als de zondagochtend aan kracht, coördinatie en conditie. Ja, ook met hulpmiddelen als springtouwen, fietsbanden en een bal! Goh, wat kunnen sommigen dan ineens fanatiek worden.
Net zo serieus maar wat meer bespiegelend waren we in het Gevangenismuseum Veenhuizen, dat de fietstocht zeker waard was!
Tussendoor bleken er steeds weer lekkere hapjes te zijn (Wilma en Maaike bedankt voor de taarten!) en ook de sterke Scandinavische verrassing die Michael ons bereidde was helemaal goed!!
De activiteitencommissie, verantwoordelijk voor de organisatie, verdiende en oogstte alle lof! We kijken nu al uit naar het volgende trainingsweekend.
De foto's van Piet kun je hier bekijken! (wo)

14-09-2009 Run van Winschoten. Het twintigtal lopers dat zich tijdig had aangemeld voor Winschoten mochten de punten verdelen voor de clubcompetitie bij deze run. De estafette was voor iedereen 10 km lang, daardoor kon je je echt meten met leeftijdsgenoten.
De punten werden vooral in de categorie Heren 40+ verdeeld en daar zijn dan ook de grootste wijzigingen te zien. Joop verstevigt zijn nummer 1 positie, maar Douwe zit hem op de hielen in het overallklassement. Dat belooft nog erg spannend te worden. Wie trekt er aan het langste eind? Zal het jongere bloed het winnen van de ervaring of gaat juist ervaring hier de doorslag geven?
Er deden slechts drie dames mee en daar doen zich weinig veranderingen voor. Helaas is Wilma haar nummer 2 positie in het overallklassement kwijt. Ze kan er zelf helaas niets meer aan veranderen door een blessure… Wat gaat de rest doen?.
De actuele stand vind je weer ‘achter het wachtwoord'.
Thesinge (26 september), de 4 Mijl en een spectaculaire Afsluiter in oktober zullen de definitieve winnaars opleveren. Er kunnen nog kostbare punten gescoord worden. Meedoen dus! Dat maakt het alleen maar leuker. Succes!
Foto's van Janneke (alweer!) zie je hier! (WdeV)

05-09-2009 Meer foto's van onze jubileumdag. De foto's van Janneke Lammerts staan nu op de site. Klik hier!

05-09-09 Meer jubileumzaken. Woensdag a.s. (090909, 9u) na afloop van de training kan ieder Astrealid die zijn/haar jubileumboek nog niet heeft ontvangen dit alsnog afhalen. De feestcommissie zit klaar in het clubhuis. Ook volgende week woensdag 16/9 kan dit eventueel nog.
Het jubileumlied van Janneke (met karaokeversie) vind je hier.

5 september 2009 JUBILEUMDAG. Ondanks de vele regen die wij hebben gehad bij de voorbereiding van de jubileumdag, is het uiteindelijk toch nog goed gekomen. Vooral door het enthousiasme en doorzettingsvermogen van verschillende mensen kunnen we terug kijken op een geslaagde jubileumdag. Hierbij wil ik even de jubileumcommissie ,René, Ger, Dirk, Jan Henk, Wim, Remco, de koks Wilma, Douwe, Frans, fotograaf Martin en het kantinepersoneel en niet te vergeten Janneke met het mooie lied voor de trainers, bedanken voor hun inzet. Verder nog iedereen die ik ben vergeten (sponsoren.Super de Boer, Runners, Bakkerij Crebas). Als afsluiting van het jubileumjaar heeft de jubileumcommissie op zaterdag 19 december 2009 nog iets speciaals georganiseerd voor iedereen. Even een tipje van de sluier.(stadsloop/puzzeltocht,live muziek enz.) Zodra het programma verder is uitgewerkt komen we hier uiteraard op terug via de website. Nu al op de wensite, de fotos door Martin en Janneke van de jubileumdag. Het lied voor de trainers dat gemaakt is door Janneke kun je HIER lezen en zingen.
Met vriendelijke sportgroeten, Henk Bos

28-8-2009 Bommen Berend Loop. Henk Bos maakte foto's van de loop met een aantal van onze clubgenoten. Het ziet er weer gezellig uit!

05-09-2009 Winschoten Run. Je kunt je nog tot uiterlijk zaterdag 29 aug. inschrijven om in een van de Astrea-teams de 10 km lopen. Je hoeft hiervoor niet een snelle 10 km te kunnen lopen! We hebben nog enkele lopers nodig voor een team. Komt dat team niet vol, dan zetten we die inschrijvers desgewenst op de wachtlijst om als invaller op te treden. Verdere info bij Wilma de Vries.

20-09-2009 Dam tot Dam Loop. Heb je je opgegeven voor de Dam tot Damloop op zondag 20 September 2009? Groningen Atletiek gaat met de bus rechtstreeks naar Amsterdam – Zaandam. Er zijn nog busplaatsen vrij. Kosten busreis: € 20. Info: ejbotter@home.nl

02-09-2009 Lopen en trainen bij Astrea Wat is trainen en hoe weet ik hoe welke tempo's ik moet lopen voor het beste resultaat.
Woensdag 2 september na de training (21.00 uur) houden we voor belangstellenden een presentatie waarin we uitleggen wat de verschillende tempo's zijn (van duurloop 1 tot 3 en intervaltempo's), waarom je die tempo's loopt en hoe je voor jou het juiste tempo bepaalt.
Je kunt dan de omrekentabellen op deze site goed invullen voor alle informatie die je nodig hebt. Deze zijn vooral bedoeld voor mensen die volgens een schema lopen of willen gaan lopen en voor iedereen die geïnteresseerd is in de loopsport. ( bij het volgen van een schema zijn juist de tempo's die je loopt van doorslaggevende betekenis voor het resultaat.). Gerhard

05-09-2009 Jubileumfeest ! Op 5 september a.s. is het dan zover. Het 25-jarig jubileumfeest van onze loopgroep! De jubileumcommissie heeft een mooi programma in elkaar gezet, met actieve en gezellige activiteitenen verrassingen. Er hebben zich 75 leden en oud-leden opgegeven. Om 16.00 uur gaan we open!
Het programma: vind je HIER!
We zijn nog op zoek naar een muzikaal lid die ons met de gitaar of ander praktisch te hanteren instrument eventjes kan helpen. Graag aanmelden bij Dirk Zijlstra (050-3136579).

Astrea trainingsweekend. Op 2, 3 en 4 oktober a.s. hebben we weer ons Astrea-trainingsweekend! Voor alle leden: gezelligheid en speelse trainingen staan voorop! Wil je je PR op de 4mijl aanscherpen? Geef je dan gauw op voor het weekend. En schrijf het alvast in je agenda. Lees meer!

01-07-2009 Laatste training. De trainers hadden iedereen goed aan het werk gezet. En vanuit het clubhuis waren de lachsalvo's te horen... Foto's van Gerhard.

Na deze 'laatste training' gaan we over op het vakantierooster: maandags en 's woensdags, in één groep. Vrijdags dus geen training.

05-09-2009 De Astrea jubileumloop. Of je nu vaak aan een loop meedoet of eigenlijk nooit, de jubileumloop is er voor jou! Al eens zo gelopen dat je niemand inhaalt en ook niet ingehaald kunt worden? Dat kan op 5 september bij de ASTREA Jubileumloop! Lees meer over deze bijzondere loop! Het maakt niet uit hoe hard of zacht je loopt, we finishen tegelijk! Opgave kan komende week nog in het clubhuis!

27-06-2009 Clubcompetitie. Na Appingedam begint de top zich steviger te nestelen. Joop blijft 1e, maar Wilma en Douwe zitten hem op de hielen. In de categorie heren 40+ verjaagt Jan Kamps Sietze Jan van de 1e plaats. Hoe zal dat verder gaan? De eerste plaats op de 10km bij de recreanten levert Anne Jan goede punten op, maar hij blijft 2e staan. Zal hij de 1e plaats nog kunnen overnemen? Ook Roeland is in deze categorie van de nul af. Hoeveel punten komen er nog bij? De top 6 overall is erg evenredig verdeeld: 3 dames en 3 heren. Wie zijn er nu eigenlijk sneller / beter / sterker / slimmer? We gaan het zien. Er volgen nog 4 loopjes voordat we het eindklassement gaan opmaken. Meedoen kan nog altijd. De volgende race is in Winschoten, een 10km. Mooie gelegenheid om je op te geven en mee te doen zodat Astrea met veel teams aan de start kan staan. (Zie ook hieronder Run van Winschoten)

21-06-2009 Bikkelen in Klazienaveen. Sommige mensen kunnen er geen genoeg van krijgen: zwemmen, fietsen, hardlopen...Ofwel de triathlon. Onze Wilma de Vries was afgelopen weeken succesvol in het veen! Lees meer...

22-05-2010 Halve marathon van Göteborg!
Met 53.848 geregistreerde deelnemers (40.523 passeerden de finish) was de halve marathon van Göteborg dit jaar de grootste loop ter wereld. Als jij daar volgend jaar aan mee wilt doen, is het nu tijd om je in te schrijven. Dat hebben al 16.000 mensen gedaan. De loop vindt plaats op zaterdag 22 mei 2010.
Vanuit Groningen is Göteborg per auto gemakkelijk bereikbaar: via Kiel, en dan ‘s nachts de veerboot naar Göteborg. Als je met het volgende veer terug vaart, hebt je geen overnachting in Göteborg nodig en heb je toch genoeg tijd om te lopen..Maar als je graag iets langer wilt blijven, dan kan ik gratis een overnachting aanbieden voor 4-6 mensen in mijn huis in de buurt van Göteborg. Ik help graag met je inschrijving. Laat het mij dan even weten. Michael Olberg (ook voor verdere informatie)

14-06-2009 Clubcompetitie na Kropswolde/Meerwijk. Onder zonnige en warme omstandigheden streden een 11-tal Astreanen om de punten voor het klassement. Een heuse bosloop met heuveltjes en strand maakten dat de strijders tot het uiterste moesten gaan. De uitslagen staan natuurlijk weer achter het wachtwoord, maar de top drie is behoorlijk geschud. Joop lijkt echter regelrecht op de winst af te stevenen. Wie houdt hem tegen? Wilma nestelt zich op de 2e plek en Douwe is een goede 3e. Sietze Jan stormt het mixklassement binnen op plek 4. De 3e plek van Janneke bij de run levert weliswaar goede punten op, maar Esther staat nog altijd eerste in deze categorie. Je kunt nog steeds instappen en meedoen. Op 27 juni strijden we verder in Appingedam. Een run over 5 of 10 km. Komt allen!

06-06-2009 Clubcompetitie na Grolloo.. De achtervolgers moeten nu echt voortmaken: meedoen en consolideren! Zie de stand, achter het wachtwoord!

12-09-2009 Run van Winschoten.
Na de vakantie is het weer zover: de Run van Winschoten. Een geweldig leuke estafette over 100 km. Astrea doet al verschillende jaren met meerdere teams mee. De 10 leden van een estafetteploeg lopen elk een ronde van 10 km. Je start pas als je voorganger is gefinisht. De loop start om 10.30 uur en loopt de hele dag door.
Ons doel is altijd om onze teams zo dicht mogelijk bij elkaar te laten finishen. Belangrijk is daarom dat iedere deelnemer een geschatte eindtijd opgeeft. Op basis daarvan delen wij de teams in. Of je een snelle loper bent of niet is dus niet van belang!
Je kunt je inschrijven via de Astrea-site. Kosten zijn 5 euro inclusief lunchpakket. Stuur ook een mailtje naar wilmadevries_2000@yahoo.com . Hierin geef je je verwachte eindtijd op en ook hoe laat je bij voorkeur wilt lopen. Wij proberen daar rekening mee te houden. Ook met je vragen kun je bij Wilma terecht.
Geef je zo spoedig mogelijk op (liefst voor de zomervakantie, maar uiterlijk 1 augustus), dan kunnen wij de teams gaan aanmelden. Het is leuk als leden uit zowel groep 1, 2 als 3 zich aanmelden!!

05-09-2009 Aankondiging ASTREA Jublileumloop. Al eens aan een loop meegedaan waar iedereen op een verschillend moment van start ging en allemaal tegelijkertijd aan de finish kwam? En al eens zo gelopen dat je niemand inhaalt en ook niet ingehaald kunt worden? Dat kan op 5 september bij de ASTREA Jubileumloop! Lees meer over deze bijzondere loop!

Terug naar Nieuwspagina